Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği
Antalya Eğitimleri

BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI SÜPERVİZYON EĞİTİMİ (2020)

BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI SÜPERVİZYON EĞİTİMİ (2020)

Kurs Programı;

Temel düzeyde* bilişsel davranışçı psikoterapi kuramsal eğitiminin sonrasında 30 saatlik Beceri Eğitimi Modülünü tamamlamış ve klinik hasta/danışan görmekte olan katılımcılar için süpervizyon/olgu denetimi eğitimleri düzenlenmektedir.

Geçen yıl itibariyle BDPD olarak düzenlenen sayısız eğitim sonrasında edinilen deneyim ve ACT akreditasyon koşullarına paralel olarak Temel Eğitimi tamamlamış katılımcıların Süpervizyon sürecine girmeden evvel Beceri Eğitimini tamamlamış olması gerekliliği getirilmiştir. Detaylı bilgiye sitemizin Beceri Eğitimi menüsünden ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve bilişsel terapide sertifikasyon süreci için tıklayın.

Süpervizyon modülü katılımcıların yapacakları olgu sunumları ve/veya yaptıkları görüşmelerin ses ya da görüntü kayıtlarının izlenmesi yoluyla gerçekleşecektir. Süpervizyona getirilecek vakaların dağılımı ve sıralaması kursiyerler arasında toplam ders sayısına göre eşit paylaştırılacaktır. Sürenin uygun olması durumunda isteyen katılımcı kalan süreyi kendi olguları için kullanabilecektir.

*Temel düzeyde eğitim almış olmak

a) Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği tarafından düzenlenen 50 saatlik Modül I eğitimine katılarak, sınava girmek ve başarılı olmak.
b) Academy of Cognitive Therapy (ACT) veya European Association for Behavioral and Cognitive Therapies (EABCT) standartlarına göre en az 40 saatlik bilişsel terapiye özgü kuramsal eğitim almış olmayı ifade eder.
c) Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği tarafından düzenlenen 30 saatlik Beceri Eğitimi’ni tamamlamış olmak.

Süre ve Katılım Koşulları;

Kurs toplam 50 saatlik tek bir modüldür. Eğitim Programı ayda 2 oturum hafta sonu (cumartesi veya pazar) halinde gerçekleştirilecektir.

Program içeriği ve süresi European Association for Behavioral and Cognitive Therapy (EABCT) ve Academy of Cognitive Therapy (ACT)’ nin eğitim programlarına paraleldir ve EABCT tarafından akredite edilmiştir. Aynı zamanda BDPD tarafından verilen eğitimler, sertifikasyon için başvurmanız durumunda ACT tarafından kabul edilmektedir. Eğitim sonunda, alınan 50 saatlik süpervizyon eğitimine ilişkin katılım belgesi verilecektir. 

Kurs Ücreti;

Kurs ücreti 50 saatlik eğitim için 6875+KDV'dir.

Kontenjan 20 kişi ile sınırlıdır.


EĞİTİM YERİ

Ramada Plaza

Gençlik Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi No:22 07100 - Antalya - TURKIYE

Telefon: +90 242 249 11 11

info@ramadaplazaantalya.com

www.ramadaplazaantalya.com


FOTOĞRAFLAR